menu

Koh Yao Noi

Překrásné panenské klidné místo nabízí oblast ostrovů nacházejících se 42 km od pevniny v zálivu Ao Phang Nga, které se souhranně nazývají Ko Yao. Tato oblast má rozlohu cca  140 km2 a tvoří ji 44 většinou maličkých ostrůvků. Z nich nejdůležitější jsou dva hlavní ostrovy: Ko Yao Yai a Ko Yao Noi. Na Ko Yao Yai (90 km2) žije asi 8000 obyvatel, na Ko Yao Noi (45 km2) žije asi 4500 obyvatel. 95% z nich jsou muslimové.

Ostrovy mají výtečnou strategickou polohu uprostřed zálivu ve stejné vzálenosti od Phuketu, Krabi a Phi phi a díky bohu se zatím od těchto hektických míst přeplněných turisty nahony liší svým absolutním klidem, liduprázdnými plážemi, tradičním jednoduchým životem obyvatel a absolutní absencí jakýchkoliv vymožeností civilizace.


KO YAO NOI

Přestože je ostrov menší, je ve skutečnosti správním centrem oblasti. Najdete tu okresní úřad, malou nemocnici a policejní stanici. V oblasti u přístavu je také největší koncentrace obchodků, restaurací a služeb. Obyvatelé se tradičně živí rybolovem, pěstováním kaučuku, kokosových ořechů a kešu.

Díky muslimskému obyvatelstvu tu nenajdete žádné restaurace s alkoholem (vyjma hotelů), ani supermarkety, jen tradiční maličké obchůdky. Nedotčená příroda včetně mangrovův zde fascinuje všechny návštěvníky.

Půvabné pláže obsadily hotely vyšší a nejvyšší kategorie s vybranou klientelou a ostrovům v žádném případě do budoucna nehrozí masový příliv turistického průmyslu.


Na ostrov se dostanete několikrát denně lodí. Z Phuketu odjíždí ze dvou přístavů - Bang Rong Pier a Ratsada Pier, z Krabi z přístavu Tha Len a také z Phan Nga.

Mezi ostrovy Ko Yao Yai a Ko Yao Noi funguje pravidelně lodní spojení.

Zájezdy destinace Koh Yao Noi

SIX SENSES YAO NOI *****
Koh Yao Noi
od 7 nocí
od 9 500,- Kč
Wellness ~
Hotel